2018-19 Men's Composite Schedule

Date Away Home Status Links
 
October
Fri. 26 #3 Adrian 3 #7 Utica 1 Final
  Aurora 2 #2 Stevens Point 4 Final
  Concordia Wisconsin 0 UW-River Falls 5 Final
  Trine 0 UW-Stout 3 Final
  Lake Forest 3 UW-Superior 3 Final - OT
  MSOE 1 UW-Eau Claire 3 Final
Sat. 27 #3 Adrian 3 #7 Utica 2 Final
  Concordia Wisconsin 3 UW-Superior 4 Final
  MSOE 0 #1 St. Norbert 5 Final
  Lake Forest 1 UW-Eau Claire 3 Final
  Aurora 5 UW-Stout 2 Final
  @ Menomonie, Wis.
  Trine 2 #2 Stevens Point 2 Final - OT
  Finlandia 3 UW-River Falls 1 Final
Tue. 30 UW-Eau Claire 3 Northland 2 Final
 
November
Fri. 2 Marian * 4 Trine 2 Final
  Lawrence * 0 Adrian 7 Final
  St. Scholastica * 3 Aurora 4 Final - OT
  BMO Center, Rockford, IL
  St. Norbert * 3 Concordia Wisconsin 2 Final - OT
  Northland * 2 Lake Forest 2 Final - OT
  Finlandia * 4 MSOE 3 Final
Sat. 3 Marian * 4 #2 Adrian 1 Final
  Lawrence * 1 Trine 5 Final
  Finlandia * 1 Concordia Wisconsin 1 Final - OT
  St. Scholastica * 3 Lake Forest 1 Final
  #1 St. Norbert * 2 MSOE 3 Final - OT
Sun. 4 Northland * 3 Aurora 5 Final
Fri. 9 #3 St. Norbert * 4 Trine 0 Final
  Finlandia * 1 #4 Adrian 5 Final
  Lake Forest * 1 #12 Marian 2 Final
  Concordia Wisconsin * 2 St. Scholastica 4 Final
  Aurora * 4 Lawrence 2 Final
  MSOE * 5 Northland 2 Final
Sat. 10 Finlandia * 2 Trine 5 Final
  #3 St. Norbert * 3 #4 Adrian 4 Final - OT
  Game time pushed back from 3:05 p.m.
  Concordia Wisconsin * 2 Northland 4 Final
  MSOE * 2 St. Scholastica 2 Final - OT
  Lake Forest * 8 Lawrence 1 Final
  Aurora * 1 #12 Marian 4 Final
Fri. 16 Trine *   #2 Adrian   7:05 PM EST
  UW-River Falls   Finlandia   7:15 PM EST
  UW-Superior   Northland   7:00 PM CST
  #5 Eau Claire   #3 St. Norbert   7:00 PM CST
  UW-Stout   Lawrence   7:00 PM CST
  UW-Stevens Point   Marian   7:00 PM CST
Sat. 17 #5 Eau Claire   Lawrence   4:00 PM CST
  UW-Superior   Finlandia   6:00 PM EST
  UW-Stout   #11 Marian   5:00 PM CST
  #2 Adrian *   Trine   7:00 PM EST
  #1 Stevens Point   #3 St. Norbert   7:00 PM CST
  UW-River Falls   Northland   7:00 PM CST
Tue. 20 UW-Superior   St. Scholastica   7:00 PM CST
Fri. 23 Adrian   Norwich   7:00 PM EST
  PrimeLink Great Northern ShootOut
  UW-Eau Claire   Finlandia   7:15 PM EST
  Stevenson   St. Norbert   7:00 PM CST
  Neumann   Lawrence   7:00 PM CST
  Marian   Bethel   7:00 PM CST
  Schwan Super Rink
  St. Mary's   Lake Forest   7:00 PM CST
  Concordia Wisconsin   Saint John's (Minn.)   7:00 PM CST
Sat. 24 Middlebury/Plattsburgh   Adrian   TBA
  PrimeLink Great Northern ShootOut @ Northfield, Vt. (at Norwich University)
  Aurora   Trinity (Conn.)   4:00 PM EST
  UW-Eau Claire   Finlandia   4:00 PM EST
  Concordia Wisconsin   Bethel   3:00 PM CST
  Schwan Super Rink
  Marian   Saint John's (Minn.)   4:00 PM CST
  St. Mary's   Lake Forest   4:00 PM CST
  Neumann   St. Norbert   4:00 PM CST
  Stevenson   Lawrence   4:00 PM CST
  Northland   UW-Superior   7:05 PM CST
Sun. 25 Aurora   Wesleyan (Conn.)   4:00 PM EST
Tue. 27 St. Scholastica   Hamline   7:00 PM CST
  TRIA Rink
Fri. 30 Concordia Wisconsin *   Aurora   2:50 PM CST
  Trine *   Northland   4:00 PM CST
  Marian *   Finlandia   7:15 PM EST
  Adrian *   St. Scholastica   7:00 PM CST
  MSOE *   Lake Forest   7:00 PM CST
  Lawrence *   St. Norbert   7:00 PM CST
 
December
Sat. 1 Adrian *   Northland   3:00 PM CST
  Aurora *   MSOE   4:00 PM CST
  Lawrence *   Finlandia   5:15 PM EST
  Trine *   St. Scholastica   5:00 PM CST
  Lake Forest *   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
  Marian *   St. Norbert   7:00 PM CST
Tue. 4 Concordia Wisconsin *   Lawrence   7:00 PM CST
Wed. 5 MSOE   Concordia-M'head   7:00 PM CST
  Moorhead Sports Center
Thu. 6 MSOE   Bethel   7:00 PM CST
  Schwan Super Rink
Fri. 7 Salve Regina   Adrian   7:05 PM EST
  UW-River Falls   Lawrence   7:00 PM CST
  St. Norbert   Augsburg   7:00 PM CST
  Northland   UW-Eau Claire   7:00 PM CST
  Lake Forest   Aurora   7:00 PM CST
  St. Scholastica   Gust. Adolphus   7:05 PM CST
  UW-Stevens Point   Concordia Wisconsin   7:30 PM CST
Sat. 8 Salve Regina   Adrian   3:05 PM EST
  UW-River Falls   Lawrence   4:00 PM CST
  St. Norbert   Augsburg   4:00 PM CST
  Saint John's (Minn.)   St. Scholastica   7:00 PM CST
  UW-Stevens Point   Lake Forest   7:00 PM CST
  Marian   UW-Eau Claire   7:00 PM CST
  Northland   UW-Stout   7:00 PM CST
Tue. 11 Lawrence   UW-Stevens Point   7:00 PM CST
Wed. 12 Concordia Wisconsin *   Marian   8:00 PM CST
Fri. 14 MSOE   Hamline   4:15 PM CST
  TRIA Rink
  UW-Stout   Finlandia   7:15 PM EST
Sat. 15 MSOE   UW-River Falls   4:00 PM CST
  Trine   Chatham   7:10 PM EST
  Augsburg   St. Scholastica   7:00 PM CST
  UW-Stout   Finlandia   7:00 PM CST
  @ at Eagle River, Wis.
Sun. 16 Trine   Chatham   1:20 PM EST
Fri. 28 Aurora   Gust. Adolphus   7:05 PM CST
Sat. 29 Aurora   Gust. Adolphus   3:05 PM CST
  Babson   MSOE   4:00 PM CST
  St. Scholastica   Marian   4:00 PM CST
  @ at UW-Superior
  SUNY Canton   Trine   7:00 PM EST
Sun. 30 St. Scholastica   TBA   TBA
  @ at UW-Superior
  TBD   Marian   TBA
  UW-Superior Showdown @ Superior, Wis.
  SUNY Canton   Adrian   3:05 PM EST
  Babson   Lake Forest   4:00 PM CST
 
January
Tue. 1 UW-Stevens Point #   Lawrence   4:00 PM CST
Thu. 3 MSOE *   Marian   4:00 PM CST
Fri. 4 Concordia Wisconsin   SUNY Canton   4:00 PM EST
  @ Oswego, New York
  Lake Forest *   St. Norbert   5:00 PM CST
  King's (Pa.)   Trine   7:00 PM EST
  Aurora *   Finlandia   7:15 PM EST
  St. Scholastica *   Northland   7:00 PM CST
Sat. 5 Concordia Wisconsin   Salve Regina or Oswego State   TBA
  @ Oswego, New York
  King's (Pa.)   Trine   4:00 PM EST
  Lake Forest *   Finlandia   4:00 PM EST
  Aurora *   St. Norbert   7:00 PM CST
  Northland *   St. Scholastica   7:00 PM CST
Tue. 8 Adrian #   USNTDP U-18   7:00 PM EST
  Exhibition game
  UW-Stout   Northland   7:00 PM CST
  MSOE *   Lawrence   7:00 PM CST
Fri. 11 Trine *   Aurora   2:50 PM CST
  Adrian *   Lake Forest   3:30 PM CST
  Finlandia *   Lawrence   7:00 PM CST
  St. Norbert *   Marian   7:00 PM CST
  Northland *   MSOE   7:00 PM CST
  St. Scholastica *   Concordia Wisconsin   7:30 PM CST
Sat. 12 Adrian *   Aurora   2:50 PM CST
  Northland *   Concordia Wisconsin   4:00 PM CST
  St. Scholastica *   MSOE   4:00 PM CST
  Finlandia *   Marian   4:00 PM CST
  Trine *   Lake Forest   6:00 PM CST
  St. Norbert *   Lawrence   7:00 PM CST
Thu. 17 Marian *   Aurora   5:00 PM CST
Fri. 18 Lawrence *   Aurora   2:50 PM CST
  Concordia Wisconsin *   Trine   7:00 PM EST
  MSOE *   Adrian   7:05 PM EST
  St. Scholastica *   Finlandia   7:15 PM EST
  Northland *   St. Norbert   7:00 PM CST
  Marian *   Lake Forest   7:30 PM CST
Sat. 19 Northland *   Finlandia   3:15 PM EST
  Concordia Wisconsin *   Adrian   4:05 PM EST
  MSOE *   Trine   5:00 PM EST
  Lawrence *   Lake Forest   4:30 PM CST
  St. Scholastica *   St. Norbert   7:00 PM CST
Fri. 25 Aurora *   Concordia Wisconsin   4:00 PM CST
  Adrian *   St. Norbert   7:00 PM EST
  Trine *   Finlandia   7:15 PM EST
  Marian *   Northland   7:00 PM CST
  Lake Forest *   MSOE   7:05 PM CST
  Lawrence *   St. Scholastica   7:30 PM CST
Sat. 26 MSOE *   Aurora   12:00 PM CST
  Adrian *   Finlandia   3:15 PM EST
  Lawrence *   Northland   4:00 PM CST
  Marian *   St. Scholastica   4:00 PM CST
  Concordia Wisconsin *   Lake Forest   7:00 PM CST
  Trine *   St. Norbert   7:00 PM CST
 
February
Fri. 1 Aurora *   Trine   7:00 PM EST
  Lake Forest *   Adrian   7:00 PM EST
  Finlandia *   Northland   7:00 PM CST
  Marian *   Lawrence   7:00 PM CST
  Battle of Highway 41
  St. Norbert *   St. Scholastica   7:00 PM CST
  Concordia Wisconsin *   MSOE   7:05 PM CST
Sat. 2 Aurora *   Adrian   3:05 PM EST
  Finlandia *   St. Scholastica   5:00 PM CST
  Lake Forest *   Trine   7:00 PM EST
  MSOE *   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
  St. Norbert *   Northland   7:00 PM CST
  Lawrence *   Marian   8:00 PM CST
  Battle of Highway 41
Fri. 8 Northland *   Lawrence   7:00 PM CST
  St. Scholastica *   Marian   7:00 PM CST
  Adrian *   Concordia Wisconsin   7:00 PM CST
  Lake Forest *   Aurora   7:00 PM CST
  Finlandia *   St. Norbert   7:00 PM CST
  Trine *   MSOE   7:05 PM CST
Sat. 9 Trine *   Concordia Wisconsin   4:00 PM CST
  St. Scholastica *   Lawrence   4:00 PM CST
  Adrian *   MSOE   4:00 PM CST
  Northland *   Marian   4:00 PM CST
  St. Norbert *   Finlandia   7:00 PM EST
  Aurora *   Lake Forest   7:00 PM CST
Fri. 15 Lake Forest   TBD   TBA
  @ TBD
  Lawrence   TBA   TBA
  NCHA Quarterfinals
Sat. 16 Lake Forest   TBD   TBA
  @ TBD
  Lawrence   TBA   TBA
  NCHA Quarterfinals
Sun. 17 Lake Forest   TBD   TBA
  @ TBD
# Exhibition
* Conference